turkiye

18. haziranda “platform aile” bir sene öncesi gibi ayni saate olan “Regenborgenparadenin” yanında “marş aile icin” Viyana şehir merkezinde bir marş düzenliyorlar. İstekleri mesela: “dokunulmaz gebe kalma ve onun yaşama hakı” yada “cinsiyet saçmalama karşı”, “evlilik birtek kadın ve erkek arazında durmazı” onları Hıristiyan fundamentalist ve faşistlerle beraber geleneksel, heterosexisme, kadın*düşmanlık ve nasyonalist aile ve toplummodeli propaganda yapmayı çalışıyorlar. “Platform aile” bu gösterile (queer-) feminist istekleri ve kazançları, çocuk aldırmak hakı, kanuni L*G*B*T*I*Q* insanlar icin ayni haklar, ikili cinsiyet yapışları kırmak ve arzu istek yapışları yıkmak, bu istekleri ve kazançları yok etmek istiyorlar, milliyetçi ve ataerkilliyin hakimiyetti korumak icin.

“Platform aile” ezki bilenen hıristiyan fundamentalist gruplar “PRO VITA” ya da başka öfkeli çocuk aldırma düşmanlarla buluşturmuyorlar, yanlarında faşist milliyetçi nasyonalist ve aşırı sağcı olan gruplar ver insanlar da var. Bunun üstün LGBTIQ* – kadın*düşman görüşleri eski “PEGIDA” Viyana spiker Nagel, Marcus Franz (eski ÖVP partı politikacı) ve Ursula Stenzel (FPÖ) onlarla beraber faşist “Wiedenska Inicjatywa Narodowa” (WIN, Wiener Nationale Initiative) ve başkalara birlikte yürüyorlar. “Marş aileyi” bir zararsız toplum olarak görmek feci olur, çünkü onlar büyük anti- feminist hareket özgürlüğünü tanıtıyorlar.

Ve tabiki cumhurbaşkanlık seçimleri gösterdi ki, çok fazla eşcinselere karşı, cinsiyetçilik, translara karşı, ırkçı, antisemit ve geleneksel ideolojiler (oy kulanma hakına sahip olan) toplumda büyük bir cesaretlendirme verdi.

Bundam dolayı …
Ataerkilliki her zaman ve her yerde yıkın!
Fight Heteronormativity! Smash the Cis-Tem!
Benim vücutum – benim kararlarım!